Panaudojimo galimybės

LANKSTUS AKMUO

Mes žengiame į pasaulį, kuriame akmens naudojimo neberiboja jo svoris ar storis

♦ 100% NATŪRALUS AKMENS PAVIRŠIUS ♦ TIK ~1,5 MM STORIO ♦ YPAČ LANKSTUS  ♦ YPATINGAI TVIRTAS  ♦ PERMATOMAS LANKSTUS AKMUO

 

 

Lankstus akmuo – inovatyvi medžiaga. Puiki alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms: sunkiam akmeniui, dekoratyviniam tinkui ir dažams.

Lankstus akmuo | Savybės 

Lanksčios plokštės viršutinis sluoksnis – iš 100% natūralaus akmens: skalūnas, marmuras, smiltainis, žėrutis arba kitos nuosėdinės kilmės uolienos, o apatinė plokštės dalis – iš stiklo pluošto, dervos bei klijų mišinio. Tai užtikrina tvirtumą ir matmenų stabilumą sukuriant aukščiausios kokybės natūralaus akmens ploną ir elastingą plokštę. Medžiagos lankstumui padidinti naudojamas šilumos pistoletas. Taip kampų apdaila ir montavimas ant lenktų paviršių tampa dar lengvesnis.  Montuoti galima ant lenktų, lygių ar nelygių paviršių: betono, medžio, metalo, plytelių ir t.t.. Šis akmuo yra ekologiškas, lankstus, lengvas, bet taip pat leidžia sukurti įvaizdį, jog buvo naudojamos sunkios akmens plytelės ar plokštės, tačiau tai yra pigesnė alternatyva standartiniams apdailos elementams. Tai – moderni lankstaus akmens samprata.

Lanksčios plytelės skiriasi spalva, storiu ir tekstūra, tačiau visa tai  – natūralus gamtos kūrinys. Apdirbtos akmens plokštės gali būti panašios viena į kitą jei buvo nuplėštos nuo to pačio akmens bloko, bet gali labai skirtis nuo kitos, to pačio akmens, bet kito luito plokštės. Kadangi gaminamos iš tikro akmens luitų, kiekvienas sluoksnis yra skirtingas. Kiekviena plokštė yra visiškai unikali!

Klientai stebisi, kad 1–2 mm storio lankstus akmuo pasižymi įvairaus storio detalėmis.


 

Lankstus akmuo | Gamyba

Lankstus akmuo – natūralus produktas, gaunamas skeliant uolienas į plonus sluoksnius (nuo 0,3 iki 2,5 mm), sutvirtinant apatinę plokštės dalį sieteliu, klijais ar specialia derva. Bendras storis nuo 1,5mm iki 3mm. Rezultate gaunamas plono akmens sluoksnio plokštė, pakankamai didelių formatų. Pasižyminti naujomis unikaliomis savybėmis: lankstumas (lenkimo spindulys iki 20 cm), mažas svoris (apie 2 kg / 1 m²), stiprumas, paprastas apdorojimas. Šis gamybos procesas galimas tik su nuosėdinės kilmės akmenimis (t.y. susidariusiais iš sluoksnių) ir marmuro, bet ne granito. Lanksčios natūralaus akmens plokštės – gana patvari statybinė medžiaga, nes jai pagaminti naudojamas tik viršutinis akmens sluoksnis. Taikant tvarią gamybą, iš vieno didelio akmens bloko gaunama šimtai akmens lakštų. Kiekviena pagaminta plokštė yra unikali, jos išvaizda ir struktūra yra tokia pati kaip originalaus akmens bloko. Lanksčios plokštės gaminamos iš įvairaus natūralaus akmens – skalūno, marmuro, smiltainio ir t.t.


 

Permatomas lankstus akmuo

Permatomos lankščios plokštės turi tas pačias savybes. Jos – plonos, lengvos, lanksčios, unikalios, ekologiškos, draugiškos aplinkai. Pagamintos iš akmens blokų peršviečiamos medžiagos pavidalu, kur akmens sluoksnis sutvirtinamas permatomu stiklo pluoštu. Plokštės lengvai pjaustomos ir klijuojamos.Atskiros lanksčios plokštės gali būti labai panašios, kadangi yra pjaunamos iš to paties akmens luito. Tačiau tai nėra taisyklė ir kiekvienas lapas bus originalus ir nepakartojamas – toks kokį gamta sukūrė.

Turi begales panaudojimo galimybių tiek interjere, tiek eksterjere, ypač ten, kur paviršius yra lenktas. Dizaineriai renkasi permatomą lankstų akmenį naudoti su foniniu apšvietimu dekoratyvinių sienelių ar židinių apdailai. Kalbant apie kainą ir paprastą montavimą, permatomas lankstus skalūnas konkuruoja su onikso ir gintaro plokštėmis.


 
 

Lankstus akmuo interjere | Fasadų apdaila

Lankstus akmuo naudojamos tiek interjerui, tiek eksterjerui, o ypač tinka paviršiui, kuris yra lenktas ar nestandartinių formų. Lanksčios plytelės klijuojamos ant bet kokio pagrindo: betono, mūro, sienų plokščių, metalo, faneros, gipso kartono.

Lankstaus akmens panaudojimo galimybės be galo plačios įskaitant sudėtingus išlenktus paviršius: komerciniams, gyvenamiems pastatams, interjerui, eksterjerui, sienoms, virtuvės sienoms, vonios kambariams, vestibiuliams ar kaip židinių apdaila, durų, sienų apdaila, kolonoms, baldams – visur, kur trokšta širdis.  Galite derinti bei maišyti lankstaus akmens spalvas, kad išgautumėte norimą efektą.

Siūlome įvairių spalvų apdailos elementus, lankstumą architektūroje bei dekoravime, kad galėtumėte įgyvendinti savo projektus.


 

Lankstus akmuo | Pranašumai

Lankstus akmuo dėl savo savybių gali įsilieti į bet kokį interjerą. Graži, unikali tekstūra ir turtinga akmens spalvų paletė dizainerių dažnai naudojama kuriant interjerus ir eksterjerus, gali transformuoti net labiausiai neišraiškingas erdves.

Pavyzdžiui, tokius stilius kaip: klasikinis, skandinaviškas, minimalistinis, industrinis, lofto, art deco sunku įsivaizduoti be elementų ir paviršių, pagamintų iš akmens. Tai gali būti židinio apdaila, sienos, grindys, niša, kolona, ​​baldai. Tačiau dėl didelio akmens svorio ne visada įmanoma jį naudoti dekoravimui. Ir čia mes norėtume pateikti lankstaus akmens pranašumus, kurie išspręs visas problemas, susijusias su akmens montavimu.

 • Medžiagos lankstumas ir plastiškumas. Galima montuoti ant skirtingų konfigūracijų paviršių.
 • Atsparumas drėgmei. Laidus orui. Nėra sąlygų pelėsio atsiradimui.
 • Puiki šilumos ir garso izoliacija.
 • Stiprumas ir ilgaamžiškumas. Lankstaus akmens paviršius pagamintas iš natūralaus akmens sutvirtinto sieteliu ir klijais, todėl jis yra patvarus. Tinkamai sumontavus, tarnavimo laikas siekia keliasdešimtis metų.
 • Lengvumas. Tinka vertikaliems paviršiams ir luboms.
 • Atsparumas aplinkos poveikiui: lietus, sniegas, šaltis, UV spinduliai, temperatūros pokyčiai. Oro sąlygų pokyčiai lanksčiam akmeniui nedaro neigiamos įtakos, o jo spalva nepasikeis veikiant įvairioms aplinkos sąlygoms.
 • Ekologiškas.
 • Nedegus.
 • Šviesos pralaidumas. Permatomas lankstus akmuo leidžia sukurti nepaprastus efektus naudojant papildomą foninį apšvietimą.
 • Turtinga atspalvių paletė. Nėra dviejų tokios pačios spalvos ir tekstūros akmenų, todėl interjeras tampa unikaliu.
 • Puikiai dera su kitomis apdailos medžiagomis: mediena, plytomis, cementu ar metalu. Tai palengvina montavimo procesą.
 • Paprastas montavimas. Nereikalingi įmantrūs įrankiai. Pjauti lengviau nei natūralų akmenį, o tai padeda suteikti jam norimą formą ir dydį.
 • Montuojama ant įvairių lygių ar lenktų paviršių: betono, medžio, metalo, plytelių ir t.t.

 

Lankstaus akmens klijavimas

Lankstaus akmens klijavimas nėra sunki užduotis ir tai galima padaryti be profesionalo pagalbos. Galite sumontuoti patys ir sukurti unikalų savo namų dizainą. Lankstus akmuo klijuojamas poliuretano pagrindo klijais. Jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, tuomet geriau kreiptis į specialistą, kuris gali atlikti darbą už jus. Lankstaus akmens interjeras niekada netaps pasenęs, nemadingas. Turėdamas tiek daug pranašumų, lankstaus akmens plokščių naudojimas interjere yra puikus būdas papuošti jūsų namų dekorą. Verta išbandyti!

Montavimo gidas


Galimi dydžiai – 1220 x 610 mm, 2000 x 1000 mm, 2400 x 1200 mm

Priežiūra

Prieš montavimą lankstų akmenį rekomenduojama impregnuoti specialiai akmeniui skirtais impregnantais. Tai apsaugo paviršių nuo nepageidaujamų nešvarumų: vandens, purvo, riebalų įsigėrimo, UV spindulių. Šlapio efekto impregnantai  paryškina spalvą bei akmens tekstūrą. Impregnuoti galima prieš ir po montavimo. Akmens paviršius turi būti sausas ir švarus. Prieš impregnavimą pabandykite mažai matomoje vietoje.

Visi natūralaus akmens paviršiai, net impregnuoti, turi būti reguliariai nuvalomi. Naudokite audinį be pūkelių.

Svarbu! Nenaudokite rūgštinių valiklių. Jie neigiamai veikia akmens paviršių!

 


 

Permatomas lankstus akmuo interjero sprendimams

Lankstaus akmens klijuojamos sienų plokštės laiptinės interjere

Lanksčios akmens plokštės lenkimas naudojant statybinį feną